רשתות הגנה

רשתות בטיחות הן אמצעי חדיש ליצירת מעטפת בטיחותית, רוב הרשתות המשמשות בבניינים הן רשתות הצללה המשמשות להסתרת הפעילות הנעשית סביב המבנה ולמניעת פיזור אבק לסביבה. רשתות כאלה חלשות מאוד, מאבדות מהר מאוד את עמידותן ואינן מגינות על העובדים מפני תאונות נפילה, וגם לא מפני נפילת חפצים כבדים מגובה.

רשת בטיחות – היא רשת עשויה, לדוגמא, מחבלי פוליאתילן הקשורים ביניהם בקשרים מיוחדים אשר יוצרים תאי רשת בגדלים הרצויים, המתאימים למניעת מעבר חפצים דרכם, והיא בעלת יכולת עמידה גבוהה מאוד לקריעה.

חברת "אוקטיפוס"  מתמחה בפתרונות בטיחות חדשניים לפרויקטים בתחום הבניין, מייבאת ומתקינה רשתות פוליאתילן, לשימושים שונים –מניעת נפילות של חפצים ובני אדם או התפוררות מבנים. אנו מתקינים במבנים ובאתרי בנייה רשתות בטיחות בעלות תקן אירופאי EN-1263-1.
 

רשתות בטיחות לאתרי בנייה: פתרון יעיל ומקצועי להגנה על חיי אדם
עבודות בניין עלולות להיות מסוכנות ביותר הן לעובדים והן לעוברי אורח באזור אתר הבנייה, וכל טעות עלולה להסתיים באסון - יותר מחצי מתאונות העבודה בישראל הן תאונות נפילה מגובה המסתיימות במוות. לכן, בכל פרויקט מסוג זה יש לנקוט בכל אמצעי הזהירות הדרושים ולעמוד בתקנים מחמירים. אנו מספקים לאתרי הבנייה אמצעי בטיחות נוסף וחשוב, שיכול למנוע פגיעות בנפש וברכוש ועמיד לטווח ארוך – רשתות בטיחות מפוליאתילן בדחיסות גבוהה שניתן להתקין בדרכים שונות, לפי אילוצי אתר הבנייה ואופי העבודה:
• רשת בטיחות אנכית – רשת בטיחות המותקנת אנכית בצמוד למבנה למניעת נפילות אדם, חפצים או מכשירים שונים באתר הבנייה, ורשת בטיחות אנכית נוספת המתוקנת במרחק של בין 2 ל-6 מטרים מהמבנה, במטרה למנוע נפילות או זריקות חפצים מעבר לרשת. הרחקת הרשת מהמבנה מאפשרת עבודה על חזיתות המבנה באמצעות פיגום תלוי, מעליות וכדומה.
• רשת בטיחות אופקית – רשת בטיחות המותקנת על קונסטרוקציית עמודי מתכת או קורות קונזוליים, במטרה לבלום נפילת אדם או חפצים מגובה. שיטה זו ישימה במקומות בהם לא ניתן להתקין רשת בטיחות אנכית למניעת נפילות.

בלימה חכמה ואפקטיבית לסביבת בנייה מוגנת
כאשר מסתמכים על משטח קשיח לבלימת נפילות באתר בנייה, ההגנה שמתקבלת אינה מקסימלית. זאת, משום שכאשר חפץ נופל – נוצרת אנרגיה קינטית הגורמת לחפץ לחדור את הלוח, ליצור בו חור ולהמשיך ליפול, או לניפוץ החפץ ונפילת הרסיסים (במקרה של חפצים כבדים ושבירים, כגון בלוק בטון). רשת ביטחון, לעומת זאת, סופגת את האנרגיה הקינטית הזו, שוקעת ובולמת את נפילת החפץ או חלקיו מבלי לנתר אל מחוץ לגבולות הרשת.

איכות, מקצועיות, אחריות
צוות מתקיני רשתות הבטיחות בחברת "אוקטיפוס"  מורכב מעובדים מנוסים ובעלי כל האישורים הנדרשים לעבודה בגובה והאסמכות לפי משרד התמ"ת, כאשר כל צוות מפוקח על ידי מנהל מקצועי בכיר בגלישת מעטפת. אנו עובדים אך ורק עם רשתות מתקדמות שעברו בדיקות חוזק במכון התקנים הישראלי, המצטיינות בעמידות לטווח ארוך ונבנות בהתאם למשקל הדרוש לנשיאה – החל מ-500 ק"ג ועד 2.4 טון (בהתאם לסוג הפרויקט ורשת הבטיחות המבוקשת).
בנוסף לרשת בטיחות, באפשרותנו להתקין רשת נוספת וצפופה יותר, המיועדת ללכידת חפצים וחומרים קטנים כמו מיץ בטון, חצץ, מסמרים ועוד. 

אנו רואים חשיבות גדולה במתן שירות אישי, אמין ויעיל, ומעמידים לרשות כל לקוח את הידע והניסיון שרכשנו במהלך השנים. אנו מבטיחים לך עבודה איכותית, ברמה גבוהה ובסטנדרטים מחמירים, תוך עמידה בלוח הזמנים הנדרש.

בכל פרויקט בתחום הבניין – אל תתפשר על בטיחות העובדים שלך. צור אתנו קשר ונשמח לענות לכל שאלה, לייעץ ולהציג בפניך רשתות בטיחות אידיאליות לאתרי בנייה, המצילות חיי אדם.